Zapraszamy na warsztaty twórcze “Wiersze do kolorowania”

Zapraszamy dzieci na warsztaty twórcze “Wiersze do kolorowania” z Michałem Zabłockim.
Będziemy czytać, malować – TWORZYĆ 🙂
Zaczynamy o godzinie 10.00, 9 sierpnia w bibliotece 🙂
Szczegóły pod numerem telefonu 666634654.
Michał Zabłocki  –poeta, animator życia literackiego, autor tekstów piosenek, Laureat Muzycznej Jedynki za najlepszy tekst roku 1993, Stypendysta Ministra Kultury w 2004 roku, Odznaczony brązowym medalem Gloria Artis w 2018 roku, Laureat Nagrody Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w 2021 roku. Na podstawie jego wierszy powstało wiele znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua (Cichosza, Naprawdę nie dzieje się nic, Bracka i inne), Czesława Mozila (Maszynka do świerkania, i inne), Agnieszki Chrzanowskiej (Cały swiat płonie i inne), Golec Uorkiestra (Górą ty, górą ja i inne) oraz wielu innych artystów. Jest autorem librett i tekstów piosenek do spektakli teatralnych i muzycznych.
Wydał 12 zbiorów wierszy. Jest pomysłodawcą i twórcą programu „Multipoezja”, a w nim akcji: Wiersze na murach, Wiersze chodnikowe, Wiersze pisane na czacie i  innych krakowskich wydarzeń cyklicznych: Dyskusyjne Kluby Czytelnicze, Rozkręcamy Literacki Kraków, Tydzień Piosenki.
Od 2014 roku jest wydawcą Krakowskiej Biblioteki SPP, od 2017 roku – Biblioteki Młodych SPP, od 2020 roku – Biblioteki SPP. Zrealizował projekt wielojęzycznego międzynarodowego portalu poetyckiego eMultipoetry.eu według własnego pomysłu. Od 2009 roku jest wykładowcą Studiów Literacko-Artystycznych przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
W młodości był wielokrotnym drużynowym i indywidualnym mistrzem i wicemistrzem Polski w szermierce (szabla).W 2020 roku założył jedyną sekcję szabli sportowej w Krakowie (Centrum Szabli Cracovia). Od 2014 roku jest prezesem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
W latach 2012-2014 był przewodniczącym Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Kultury w Krakowie.
“Poezją malowane” jako Inicjatywa Oddolna odbywa się w ramach zadania „Aktywna Przestrzeń Biblioteki” w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.